tablica termo mała.jpg
bilety baner mały.jpg
pajacyk.jpg
kamera efka baner.jpg
ksl.jpg
kd.jpg
FINA_logo_kolor.jpg
kultura_logo_duze.gif
kino 3D zaprasza.jpg
Zimna wojna plakat.jpg
Księga gości
baner-krotoszyn.jpg
grafika
Więc Wiec 4: Brodka, Niepokorni, Bisquit
Termin:
Od: 03-09-2017, 18:00
Do: 03-09-2017, 22:00
Kategoria:

 

Trwa trzecia edycja cyklu Więc Wiec. Spotykamy się ponownie na pięknym krotoszyńskim Rynku. W tym roku przygotowaliśmy cztery muzyczne spotkania. Trzy koncerty cyklu już za nami, a już teraz zapraszamy na ostatni tegoroczny Więc Wiec. W niedzielę 3 września od godz. 18:00 na krotoszyńskim Rynku wystąpią: Niepokorni, Bisquit oraz Brodka. Niestety wyprzedane zostały już wszystkie bilety na miejsca siedzące. Wykupione miejsca dają gwarancję uczestnictwa w koncercie w razie niepogody i przeniesienia imprezy do sali Kina 3D Przedwiośnie. A my liczymy jednak na dobrą pogodę i jeszcze większą frekwencję na krotoszyńskim Rynku :) Zapraszamy.

 IV WIĘC WIEC - 3.09.2017 - od godz. 18:00


Niepokorni


Zespół NIEPOKORNI to dawka melodyjnego pop-rocka z charakterystycznym głosem wokalisty Jacka Krupy. Kompozycje zespołu są melodyjne i dynamiczne z zachowaniem gitarowego brzmienia.. Za tworzenie muzyki i tekstów odpowiedzialni są głównie Michał Chwaliński i Przemek Łączyński. Zespół w zasadzie dopiero zaczyna swoją muzyczną przygodę - gra od niewiele ponad roku - ale ma już na swoim koncie profesjonalnie nagrany klip do jednego ze swoich utworów pt. "Zatrzymaj się". Klip był kręcony pod koniec września ub.r. w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury, w byłej sali Klubu Żołnierskiego. Nagranie zostało zrealizowane w KL Studio w Krotoszynie a całość ujrzała światło dzienne w połowie listopada ub.r. Singiel zespołu „Zatrzymaj się” cieszy się dużą popularnością zajmując pierwsze miejsce w Polskim Radiu Poznań i pierwsze miejsce w Polonijnej Liście Przebojów Radia Opole.Skład zespołu:

Jacek Krupa - wokal

Michał Chwaliński - instrumenty klawiszowe

Przemysław Łączyński - gitara solowa

Szymon Głuchowski - gitara basowa

Piotr Knapik - perkusja

 

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage'a zespołu.
Bisquit


Bisquit powstał na początku nowego wieku. W zaciszu domowym powstawały pierwsze piosenki skomponowane przez Tomka "Serka" Krawczyka i Asię Chacińską. Po kilku latach wspólnego grania zadebiutowali płytą "Inny Smak" (nominacja do Fryderyka w kategorii debiut roku). Niedługo po niej ukazały się "Pytania”. Ostatnia płyta "Lilly" to bardzo emocjonalny krążek - od prostych, akustycznych piosenek, po bardziej rozbudowane formy, które potwierdzają ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa. Nie ma nic ważniejszego od poszukiwania prawdy - dojrzałość, której nabywają jest tym, co niezwykle słychać w drodze artystycznej zespołu. Nie ulegający modom wciąż starają się odnaleźć największe piękno w opowieściach o człowieku- przeżywaniu porażek i sukcesów, tęsknoty czy chwilowego szczęścia…


Bisquit- zespół nagrał do tej pory trzy płyty - "Inny Smak" (2006), "Pytania" (2008), "Lilly" (2014) i epkę winylową "Dunes Blanches" (2015). Dwa pierwsze krążki zostały wydane przez Kayax, najnowszy i winyl przez Muzyka Powiśle.


Z płyty "Lilly" pochodzą m.in sigle "Kino" i "Wielki mały człowiek"- te piosenki przez wiele tygodni utrzymywały się w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów Trójki i do tej pory pojawiają się bardzo często na falach radiowych. Ostanie wydawnictwo- Epka "Dunes Blanches" to dwa utwory zaśpiewane w języku francuskim- hit "Voyage Voyage" i autorska "Pas Grande Chose". Piosenkom z ostatniej płyty towarzyszą niebanalne teledyski- wszystkie utrzymane w tonacji czarno- białej.Bisquit to przede wszystkim autorskie piosenki z mądrymi tekstami i wyjątkowym brzmieniem, muzycy nie lubią określać swojej twórczości i wciąż poszukują własnego oryginalnego stylu.


Zespół trzykrotnie występował na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej przy Myśliwieckiej, brał udział m.in w festiwalach- Festiwal Czterech Kultur (Łódź), Malta (Poznań), Spring Break (Poznań), Songwriter Festiwal (Łódź), Festiwal Grzegorza Ciechowskiego (Tczew), grał na jednej scenie z Jamiroquai (Wianki, Kraków 2008) czy supportował koncert Joe Cocker'a na warszawskim Torwarze (2007). Muzycy świetnie czują się na dużych scenach ale przede wszystkim stale koncertują w klubach w całej Polsce. Bisquit wystąpił na gali French Touch- imprezie promującej kulturę francuską w Polsce, relacja z tego koncertu była transmitowana w Telewizji Polskiej. Ich piosenki pojawiały się w filmach i serialach polskiej produkcji m.in "Rozmowy Nocą" czy "Prawo Agaty".


Utwory Bisquit pojawiają się też na wyjątkowych składankach- "Don't Panic! We're From Poland", "Dobra Alternatywa 2" "Sounds of the 80'"- ostatnia to zbiór wykonywanych przez światowych artystów coverów z lat 80tych, wykonania selekcjonowane przez dziennikarzy radia BBC2 - w polskiej edycji wydania znalazł się grany przez Bisquit "Voyage Voyage". PIosenki zespołu były też wykorzystywane do filmów czy seriali produkcji polskiej m.in "Prawo Agaty" prod. TVN, bisquit znajduje się również na płycie cd z muzyką do tej produkcji.


Premiera singla „Nagi Król” miała miejsce 10 stycznia 2017 roku. Premiera płyty  o tym samym tytule 17 marca 2017 roku.

"Piosenki na płycie "Nagi Król" są fuzją akustyki z elektroniką, zbiorem kilku różnych osobowości, zainspirowane mocnym przekazem, jaki miały piosenki polskich rockowych zespołów w latach 80'. Dużo odważniej potraktowaliśmy brzmienie wszystkich instrumentów, eksperymentowaliśmy z brzmieniem wokalu. Wiele piosenek powstało do napisanego wcześniej tekstu - nie staraliśmy się na siłę trzymać formy - zwrotka/refren… Pod względem tekstów to jest inna płyta, więcej jest reakcji na rzeczywistość i nastroje społeczne, na zmiany, których jesteśmy świadkami i podziały, które się między nami tworzą."Skład zespołu:

Asia Chacińska - śpiew

Tomek "Serek" Krawczyk - gitara, ukulele

Piotr "Falko" Rychlec - instrumenty klawiszowe

Maciek Szczyciński - bas

Sebastian Frankiewicz - perkusja


Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage'a zespołu.
Brodka


Nowa płyta Moniki Brodki to radykalny zwrot w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Po nagraniu dwóch, bardzo dobrze przyjętych płyt – debiutanckiego „Albumu”, który ukazał się zaraz po jej wygranej w „Idolu” i, dwa lata później, „Moich piosenek” – Monika Brodka zrobiła sobie przerwę od pracy w studio. Postanowiła zastanowić się, o czym naprawdę chce śpiewać, jaki jest jej muzyczny charakter. Poszukiwania zajęły jej cztery lata. Ich rezultatem stała się „Granda”.


„Granda” to muzyczny eklektyzm. To album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła. Podszyta brudną, rockową energią symfonia dźwięków oraz słów. Słów niebanalnych. W ich pisaniu Monice pomagał Radek Łukasiewicz z Pustek i Jacek Szymkiewicz z Pogodno. Teksty ujmują absurdalnym humorem, oddają hołd poezji Białoszewskiego i mrugają do przeróżnych konwencji. Podobne „oko” puszcza wokal Moniki. Brodka bawi się własnym głosem, pozwala mu płynąć w nowych kierunkach. Uprawia wokalną ekwilibrystykę. Czasem brzmi jak rozchichotana mała dziewczynka, czasem jak zmysłowa kobieta. Kiedy indziej krzyczy i świadomie wybiera śpiewanie nieczysto, ale z charakterem. Jej wokal przechodzi przez wszystkie rejestry, także emocjonalne. Monika Brodka zabiera nas w podróż dookoła swojego muzycznego świata, przez który prowadzi nas jak szalony Filias Fogg.


Odwiedzamy Francję, Afrykę, Indie, Wielką Brytanię, Australię, wietnamskich imigrantów, którzy przygotowują pyszne zupy pho na warszawskim Stadionie. Kosmopolityzm Brodki idzie jednak z parze z wybrzmiewającą w każdej piosence miłością do muzyki, która wypełniała jej dzieciństwo – do góralskiego folku. Jak mówi Bartek Dziedzic, producent płyty i, wraz z Moniką Brodką, jej współtwórca: „Góralszczyzna ma wiele wspólnego z punk rockiem. To podobna energia i zadzior”.


Słychać trombitę, dudy, mandolinę, skrzypce. Przy powstawaniu płyty uczestniczył ojciec Moniki, żywiecki folklorysta i multiinstrumentalista. Córka swojego ojca postanowiła pokazać, jakie ma korzenie. Ani myślała jednak zrezygnować ze swoich nowych, miejskich muzycznych przyzwyczajeń, m.in słabości do Justice, elektroniki i prawdziwego rock&rolla. Dzięki temu powstała piorunująca mieszanka góralskich guseł z klubową energią. Obrządek taneczny, jakiego na polskich parkietach jeszcze nie było. Jak śpiewa Monika: „A mi się wciąż voodoo śni, wstążki czaszki proszki, szarfy, chustki, broszki”. Brodka, jak Florence Welsh, nie chce tylko śpiewać, chce czarować. Brzęczy koralami, szeleści spódnicą, kręci się w kółko i szumi wstążkami, zmienia się w turonia, lajkonika.


Muzykę odpowiednio uzupełnia oprawa graficzna płyty. Jej autorem jest znany warszawski rysownik, Bartek Arobal. Bartek współpracował z wieloma magazynami, m.in. „A4”, „Bluszcz”, „Cafe Magazyn”, „Dik Fagazine”, „Exklusiv”, „Glamour”, oraz „Podróże”, współpracuje też z Teatrem Dramatycznym M.St. Warszawy im. Gustawa Holoubka jako plakacista.


Wraz z postępami w nagrywaniu płyty, powstawał także film dokumentalny o procesie jej tworzenia. Quentin Carenzo, czyli reżyser dokumentu „Ale Granda”, podglądał pracę na płytą od początków (trudnych), aż po tak zwany final touch. Kamera zagląda do rodzinnego domu Moniki, do studia w Teatrze na Woli, śledzi przebieg „góralskich eksperymentów”, nagrań wokalnych i instrumentalnych. To chwilami zabawny, chwilami sentymentalny, czasem ironiczny, portret grupy ludzi, która spędziła kilka miesięcy w intymnej, przyjacielskiej relacji ze sobą i z muzyką. Wisienka na torcie.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage'a Artystki oraz Jej oficjalnej strony internetowej.

 

lokalizacja
Miejsce:

Rynek, Krotoszyn
ikona daty 28-08-2017, 18:49 ikona autoraRedaktor KOK
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
COOKIE

Używamy plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące plików cookie. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuje powyższe warunki