Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Koncert Noworoczny Trzech Tenorów
UWAGA. Z powodu zbyt niskiej frekwencji Koncert Noworoczny zostaje odwołany! Przepraszamy wszystkich zainteresowanych. Wszystkie zakupione bilety można zwrócić w kasie KOK a należność za bilety zakupione online zostanie zwrócona na konta bankowe (informacje mailowe otrzymają wszyscy z Państwa, którzy zakupili w ten sposób bilet).
Krotoszyński Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny Trzech Tenorów. Wystąpią: Chaoran Zuo, Jarosław Wewióra i Nazar Kachala. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Salonowa MODERATO pod dyrekcją Orlina Bebenowa. Koncert odbędzie się w czwartek 5 stycznia 2023 r. o godz. 19:00 w sali krotoszyńskiego Kina 3D Przedwiośnie. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w kasach KOK i kina a także online w sytemie biletowym KOK.
artyści
Chaoran Zuo – tenor
Doktor, absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, i Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W klasie śpiewu ad. dr hab. Joanny Kozłowskiej – Szczepaniak prof AM. (dyplom z wyróżnieniem w 2016 r.) i Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2005-2010 studiuje na Teachers College w Ma’anshan w Chinach. W latach 2010-2012 studiuje w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik. W latach 2011-2016 studiuje w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu ad. dr hab. Joanny Kozłowskiej – Szczepaniak. Lata 2016-2020 to studia doktoranckie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu ad. dr hab. Joanny Kozłowskiej – Szczepaniak.
Uczestnik wielu kursów wokalnych. Brał udział w licznych projektach, festiwalach, przedstawieniach teatralnych oraz spektaklach operowych, śpiewając m.in. partie:
Monostatos ( W.A. Mozart – Czarodziejski flet) w Teatrze Polskim w Poznaniu, (2012)
Almaviva (G. Rossini – Cyrulik Sewilski) w Teatrze Wielkim w Poznaniu, (2014)
Don Basilio (W.A. Mozart - Wesele Figara) w Filharmonii w Opolu, (2016)
Don Curzio (W.A. Mozart - Wesele Figara) w Teatrze Wielkim w Poznaniu, (2016)
Lenski (Czajkowski – Eugeniusz Oniegin) w Teatrze Wielkim w Warszawie, (2017)
Stefan (S. Moniuszko - Straszny dwór) w Filharmonii w Kielcach, w Warszawie i w Katowicach, (2017–2018)
Józef (J. Strauss - Wiedeńska krew) w MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie, w Teatrze w Sosnowcu oraz kilkunastu innych teatrach i centrach kultury na Śląsku, (2016–2019)
Paź Królowej (Jerzy Fryderyk Wojciechowski - Ble…) w Teatrze Wielkim w Poznaniu. (2022)
Koncertuje w wielu miastach w Polsce (Poznań, Warszawa, Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Toruń, Rybnik, Nakło nad Notecią, Duszniki, Piła, Szczecinek, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Leszno, Swarzędz, Wągrowiec, itd.), wystąpił także w Niemczech, Słowacji i Słowenii.
Wystąpił w ramach: XII Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego, II Mosińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej, XII Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana w Gostyniu, XXVII Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych Interwencje 2017 w Katowicach.
Jest laureatem nagród w konkursach wokalnych:
XXVII Międzynarodowy Konkurs Wokalny Iuventus Canti Vrable, Słowacja (I nagroda), 2018
XVI Międzyuczelniany Konkurs W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej w Katowicach (wyróżnienie), 2018
IV Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Drezdenku (wyróżnienie), 2017
III Turniej Tenorów w Słupsku (nagroda w głosowaniu muzyków Orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku i nagroda w głosowaniu publiczności), 2018
Międzynarodowy Konkurs Wokalny „Bella voce” w Busku Zdroju (nagroda wyróżnienie im. Maestro Piotra Kusiewicza za arię Stefana z op. Straszny dwór S. Moniuszki), 2019
V Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamróż w Busku Zdroju (wyróżnienie), 2019
III Międzynarodowy Konkurs Wokalny “Viva Calisia” w Kaliszu (III nagrody). 2021
Jarosław Wewióra - tenor lirico-spinto
Ukończył studia z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Piotra Kusiewicza. Zadebiutował w 1998 roku na Festiwalu „Wratislavia Cantans”. W 1999 i 2000 był uczestnikiem Europejskiej Akademii Barokowej na Festiwalu „Ambronay” we Francji. Ukończył Opera Studio w Levico Terme (Włochy) w roku 2019.
W 2002 i 2003 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury, a w 2003 odebrał nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W roku 2004 odbył studia we Włoszech w Istituto d'Achille Peri w Reggio Emilia w klasie Mauro Trombetty. W roku 2005 otrzymał stypendium rządu włoskiego w Sienie.
Jest laureatem konkursów wokalnych m.in.: II miejsca w Concorso Vocale Internationale di Musica Sacra w Rzymie, I miejsca w Konkursie arii i pieśni K. Kurpińskiego we Włoszakowicach w 2002 oraz III miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Tenorów w Warszawie w 2005 roku. W 2001 otrzymał nagrodę specjalną w Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie. Od 1998 roku licznie koncertuje w kraju i za granicą, bierze udział w festiwalach krajowych i międzynarodowych, Odbył kilkanaście tournée po Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Portugalii i Niemczech. Wystąpił w tak znakomitych operach, filharmoniach i salach koncertowych, jak: Opera Comique w Paryżu, Victoria Hall w Genewie, Gewandhaus w Lipsku, Konzerthaus w Dortmundzie i Wiedniu, Filharmonia w Essen i Monachium, MeistersingerHalle w Norymbergii czy MusikHalle w Hamburgu. Uczestniczył w kursach mistrzowskich R. Karczykowskiego, H. Łazarskiej, U. Mitręgi, Ch. Elssnera, Ch. Hampe, Ch. Pregardiena, A. Burskiego, V. Kuzmienki, A. Burski, G. Gitto, P. Ballo. W. Matteuzzi, F. Silvestri. Śpiewał pod batutą takich dyrygentów, jak: T. Koopman, G. Garrido, H. Böck, S. Shouten, W. Szymański, S. Stuligrosz, Z. Rychert, M. J. Błaszczyk, L. Beikirchier, S. Krawczyński, P. Wijatkowski, W. Rodek, P. Neumann, M. Kaniowska, D. Binetti, T. Wicherek.
Podczas studiów współpracował z Operą Nova w Bydgoszczy i Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz filharmoniami i orkiestrami. W 2004 roku wziął udział w tournée z Operą Marka Tracza („Verdigala” oraz „Czarodziejski flet”). W 2005 wykonał partię Gelindo w operze „Impresario w opałach” D. Cimarosy w Teatrze Wielkim w Łodzi. W 2006 roku wziął udział w premierze opery „Dalibor” B. Smetany w Slezské Divadlo w Opavie w Czechach, wykonując tytułową rolę. W marcu 2008 zaśpiewał premierę opery Gianni Schicchi w Slezskim Divadlo w Opavie w roli Rinuccio. W latach 2012-2016 współpracował z Gliwickim Teatrem Muzycznym wykonując rolę Caramello w „Nocy w Wenecji” J. Straussa. W 2017 roku wykonał w Rzymie rolę Don Josego w operze Carmen, a w 2018 rolę Pinkertona w „Madame Butterfly w Genui. W lutym 2020 wykonał rolę Edgara w „Łucji z Lammermoor” w Teatro Rina e Govi w Genui.
W swoim repertuarze posiada dzieła oratoryjno-kantatowe, operowe, operetkowe oraz cykle pieśni. Prowadzi działalność pedagogiczną i popularyzatorską w dziedzinie muzyki. W latach 2005-2015 roku wykładał w WSZMiJO w Katowicach. Prowadzi Teatr Muzyczny Arte Creatura. W swoim dorobku posiada kilka płyt kompaktowych: „Cielo e mar”, „Moja pieśń wieczorna” z cyklem pieśni op.2 Karola Szymanowskiego, „Jaka piękna jest operetka”, „Nieszpory piekarskie” Andrzeja Marko, „Dłoń wiatru” oraz „Vivere pieśni włoskie i neapolitańskie”.
W ostatnich latach zorganizował znaczną liczbę projektów muzycznych, będąc producentem i wykonawcą koncertów oraz spektakli operowych i operetkowych takich jak: „Rita” i „Don Pasquale” G. Donizettiego, „Okazja czyni złodzieja” G. Rossiniego, „Dyrektor Teatru” W. A. Mozarta, operetki „Dwaj ślepcy” i „Nr 66” J. Offenbacha. Zrealizował również spektakl dla dzieci „Zabłąkane piosenki” stworzony na podstawie pieśni W. Lutosławskiego. W ramach Teatru Muzycznego Arte Creatura wyprodukował następujące dzieła: „Krainę uśmiechu” F. Lehara, w której występuje w roli Księcia Sou Chonga, „Weksel małżeński” G. Rossiniego, „Zemstę nietoperza” J. Straussa wykonując rolę Eisensteina, polską premierę operetki Gilberta & Sullivana – „Piraci z Penzance” w roli Fredericka, „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha wykonując rolę Orfeusza, „Napój miłosny” G. Donizettiego w roli Nemorina, „Księżniczkę czardasza” E. Kalmana w roli Edwina oraz „Wiedeńską krew” J. Straussa w roli Hrabiego Zedlau, „Hrabinę Maricę” E. Kalmana wykonując rolę Hrabiego Tassilo, „Wesołą wdówkę” F. Lehara w roli Camille de Rosillon, „Carmen” G. Bizeta” w roli Don Josego, „Noc w Wenecji” J. Straussa w roli Caramello w lutym 2020, jak również spektakl komediowy „Koncert” Aleksandra Fredry.
Nazarii Kachala
Ukończył Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku i z wyróżnieniem wydział wokalno-aktorski w bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie dr. hab. Adama Zdunikowskiego. W 2018 r. rozpoczął współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy.
Zdobywca wyróżnienia oraz nagrody specjalnej na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy (2019 r.) dla najlepszego tenora oraz Zwycięzca Wielkiego Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie (2022 r.)
Lokalizacja
Krotoszyn
e-mail kok@krotoszyn.pl
Tel. 62 725 42 78
Fax - http://kok.krotoszyn.pl/