Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Drugi Więc Wiec

Lorem
Młody zespół, który powstał na początku 2015 roku. Ich styl to szeroko pojęty pop-rock. W roku 2015 zespół został laureatem Krotoszyńskich Talentów zdobywając wszystkie nagrody. Wygrał konkurs na piosenkę o Krotoszynie. W Listopadzie 2016 roku otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowych Konfrontacjach Muzycznych w Grodkowie. W marcu 2017 roku podczas Zimowej Giełdy Piosenki otrzymał nagrodę publiczności dzięki czemu miał możliwość wystąpienia na Piastonaliach w Opolu. Utwór "Liczą się chwile" przez pięć tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów w radio Sygnały. Zespół występował w programach telewizyjnych - Dzień Dobry TVN, Halo Polonia, Opolskie o poranku czy Pytanie na śniadanie w TVP. Ich koncerty to muzyczne widowiska pełne pozytywnej energii i poczucia humoru. Ich występy to dla publiczności gwarancja doskonałej zabawy, zarówno w czasie imprez plenerowych, jak i koncertów klubowych.
Skład zespołu:
Weronika Szymańska - wokal
Jakub Karpiński - puzon
Bartek Błaszczyk - perkusja
Mariusz Tryba - gitara elektryczna
Michał Bochniak - gitara basowa
Michał Chwaliński - instrumenty klawisze
Krystian Błaszczyk - trąbka
Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie nas inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.
Zespół zadebiutował na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się Ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”.
W maju 2017 roku płyta ta otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla debiutu płytowego Zespołu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, że jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.
Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, Zespół regularnie go zgłębia, czego owocem jest drugi album „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua w Warszawie 7 października 2017 roku.
Dyskografia Zespołu w ostatnim czasie dynamicznie się rozszerza, już dwa miesiące po premierze „Tańcz mój złoty”, 10 grudnia na rynek trafił świąteczny „Śpiewnik kolędowy” w Ich wykonaniu. Muzycy starali się zaaranżować i nagrać wybrany przez siebie repertuar w sposób naśladujący dawne nagrania przedwojenne, a także czerpiąc z polskiej muzyki tradycyjnej. Jak mówią: "Chcemy by nasze kolędy były swoistym akompaniamentem towarzyszącym wspólnemu, rodzinnemu kolędowaniu."
W listopadzie 2018 roku Zespół oddał w Wasze ręce album „Płyń Wisełko”. Piosenki, które tam znajdziecie, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach. Utwory te potraktowano sentymentalnie, tanecznie i lekko, tak, by służyły radosnemu świętowaniu.
Grupa składa się z:
Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon
Lena Nowak - klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka
Mateusz Kowalski - perkusjonalia, śpiew
Jakub Fedak - wibrafon
Łukasz Owczynnikow - kontrabas
Krzysztof Baranowski - mandolina, gitara
Jazz Band Młynarski - Masecki
Zespół grający przedwojenny polski jazz. Wbrew obiegowej opinii, jazz nie trafił do Polski na falach słuchanego po kryjomu Radia Wolna Europa. Pierwsze polskie jazzowe utwory powstawały już pod koniec lat XX-tych ubiegłego wieku. Wybitni kompozytorzy tacy jak Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy bracia Artur i Henryk Gold zasłuchani w płytach zza oceanu czy z Berlina tworzyli hity na potrzeby filmu, kabaretów, teatrów i rewii a także na zamówienie coraz liczniejszych wytwórni płytowych takich jak Columbia czy Syrena Record. W ten sposób do 1939 roku powstały tysiące kompozycji i nagrań z udziałem wybitnych instrumentalistów oraz śpiewaków i aktorów. Druga Wojna Światowa przekreśliła życiorysy, przerwała ciągłość i zakończyła okres "prosperity" młodego polskiego show biznesu, ale nie bezpowrotnie!
Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. Marcin z Jankiem niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.
Skład zespołu:
Jan Emil Młynarski - śpiew, bandżola
Marcin Masecki - pianino
Tomasz Duda - saksofon altowy, klarnet
Michał Fetler - saksofon altowy, klarnet
Jarosław Bothur - saksofon C-melody, klarnet
Piotr Wróbel - suzafon
Jerzy Rogiewicz - perkusja
Lokalizacja
Krotoszyn
e-mail kok@krotoszyn.pl
Tel. 62 725 42 78
Fax - http://kok.krotoszyn.pl/