Nasza kolejna wystawa w Galerii Refektarz KOK, która była zaplanowana na przełom kwietnia i maja br. już niestety nie odbędzie się w takiej formie w jakiej sobie ją wyobrażaliśmy. To kolejna wystawa która jest wynikiem naszej współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Dzięki współpracy możemy pokazać w Krotoszynie prace studentów oraz pracowników tej uczelni artystycznej. Młodą artystką, której prace mieliśmy właśnie oglądać w galerii jest Iza Opiełka. Jej prace w cyklu nazwanym "CUT OUTS" fizycznie znalazły się już u nas w galerii i w najbliższych dniach będziemy chcieli kilka z nich tutaj pokazać oraz przedstawić ich autorkę. Po cichu jednak liczymy na to, że może uda się zorganizować w maju finisaż wystawy z udziałem artystki i oczywiście Waszym. Na dzień dzisiejszy jednak, nie możemy potwierdzić takiej daty.
Iza Opiełka - ur. 1992 r. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom zatytułowany „Konstrukcja/dekonstrukcja”, którego promotorem był prof. Piotr Błażejewski, obroniła w 2018 roku. Zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym. Finalistka Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Współzałożycielka i kuratorka Galerii JEST zajmującej się promowaniem młodych artystów. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.
Malarstwo jest refleksją na temat wizualnego świata, w którym żyję. Głównym polem moich poszukiwań są treści cyfrowe, mające charakter efemeryczny i często przypadkowy, choć nie traktuję ich jako materiałów gotowych do przetworzenia. Składają się one na bazę danych funkcjonujących w mojej pamięci jako treści niekompletne, przenikające się ze sobą. Biorą udział w pierwszych etapach myślenia o obrazie, kiedy zaczyna się tworzyć autonomiczny język wizualny deszyfrujący i przetwarzający kształt interesujących mnie zagadnień, zanim przekształci się w nową, złożoną konstrukcję.
Pracuję przy pomocy programów graficznych, które ułatwiają proces modyfikowania wielorakich układów. Poprzez wycinanie, wklejanie, powielanie, powiększanie i wiele innych środków formalnych, nowe formy graficzne stają się wolne od powiązań z ich wcześniejszymi kontekstami. Jest to więc gra polegająca na transformacji zapamiętanych świadomie i podświadomie treści takich jak reklamy, filmy, seriale czy zawartość portali społecznościowych.