Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Zbigniew Zamachowski - recital
Recital Zbigniewa Zamachowskiego – znanego aktora teatralnego i filmowego, to spotkanie ze sztuką na najwyższym poziomie. W koncercie usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Osieckiej, Nohavicy, Bukartyka, Stinga, Przybory, Wasowskiego i wielu innych. Wśród kilkunastu utworów nie zabraknie przeboju „Kobiety jak te kwiaty”, znanego z plebiscytu radiowej „Trójki”, pochodzącego z przedstawienia „Zamach na MoCarta”. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista – Roman Hudaszek.
Zapraszamy w sobotę 20 maja 2023 r. o godz. 19:00 do sali Kina 3D Przedwiośnie w Krotoszynie. Bilety w cenie 55 zł można nabyć w kasie kina, w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz online w systemie biletowym KOK.
Zbigniew Zamachowski
Aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek – artysta wszechstronny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (1985). Współpracował z teatrami warszawskimi: Sceną Prezentacje, Rampa, Dramatycznym, Ateneum im. Stefana Jaracza, Syrena, na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Polonia, Roma, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Od 1997 roku jest związany z Teatrem Narodowym, obecnie możemy go podziwiać również na scenie Och-Teatru i Teatru Polskiego w Warszawie.
Laureat wielu nagród i wyróżnień, między innymi: Nagroda im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za osiągnięcia aktorskie w teatrze, filmie i na estradzie (1989). Nagrodzony Metronomem, nagrodą „Sztandaru Młodych” za rolę w przedstawieniu Big Zbig Show Magdy Umer w Teatrze Rampa w Warszawie (1993). Uhonorowany Nagrodą im. prof. Aleksandra Bardiniego na 18. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1997). Laureat wyróżnień Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie – za rolę Onego II w Piaskownicy Walczaka w reżyserii Dariusza Gajewskiego (2006) i za rolę Roberta w Balladzie o kluczu Dobrzyckiego w reżyserii Waldemara Krzystka (2008). Wyróżniony Złotą Odznaką w plebiscycie „Złota piątka” „TeleRzeczpospolitej” (1995) i Złotym Laurem „Przekroju” (1995). Laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za role: Króla w "Ludożercy", Wicia w "Zadzie wielkiego wieloryba", Piotra w Dotkniętych Wiesława Saniewskiego, Seweryna w "Zabij mnie, glino" Jacka Bromskiego i Artura Janickiego w "Dekalogu". Dziesięć Krzysztofa Kieślowskiego (1989). Laureat nagród za pierwszoplanowe role męskie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: za rolę Tomasza Siwka w "Zawróconym" Kazimierza Kutza (1994) i Mariana w "Przybyli ułani" Sylwestra Chęcińskiego (2006). Dwukrotny zdobywca Orła – Polskiej Nagrody Filmowej za rolę Edzia w filmie "Cześć Tereska" Roberta Glińskiego (2002) i za rolę Jaśka w filmie "Zmruż oczy" Andrzeja Jakimowskiego (2004). Wyróżniony nagrodą za całokształt twórczości na 9. Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy (2011). Trzykrotny zdobywca Wiktora (1992, 1993, 1997), dwukrotny zdobywca „Złotej Kaczki”, nagrody miesięcznika „Film” (1995, 2002).
Uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi (2005), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2015) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2017).
Szerszej publiczności znany z takich filmów jak: „Wielka Majówka”, „Trzy Kolory Niebieski”, „Trzy kolory Biały”, „Zawrócony”, „Zmruż oczy”, „Wiedźmin”, „Pitbull Ostatni pies” czy ostatni „Zieja”.
Od wielu lat odwiedza sceny muzyczne w całej Polsce, gdzie koncertuje ze swoim recitalem.
Roman Hudaszek
Kompozytor i aranżer, pianista, artysta muzyk, pedagog. Urodzony w Myślenicach, obecnie woj. Małopolskie. Wychował się w rodzinie z muzycznymi zainteresowaniami. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Krakowie w klasie organów. W 1976 roku wystąpił z rodziną w programie telewizyjnym Studia 2 „Muzykujące rodziny”. W 1979 roku rozpoczął zawodowo pracę muzyka; został kierownikiem muzycznym grupy wokalnej „Familia”, dla której komponował i aranżował repertuar, z którą odbywał sesje nagraniowe i występował na konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą. W roku 1983 ukończył studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek kompozycja i aranżacja. W następnych latach pracy zawodowej prowadził grupę ‘Familia” oraz był kierownikiem muzycznym programów estradowych. Współpracował z wieloma wokalistami polskiej sceny muzycznej, m.in. Ireną Santor, Krystyną Prońko, Renatą Danel a także z Orkiestrą PR i TV Katowice Jerzego Miliana, z czeskim Big Bandem Gustawa Broma, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego oraz Big Bandem Aleksandra Maliszewskiego.
W latach 1987-1988 prowadził zespół instrumentalny w recitalu Zbigniewa Wodeckiego i Zdzisławy Sośnickiej, który był prezentowany zarówno w kraju jak i zagranicą /USA, Kanada/. Prowadził również zespoły instrumentalne, współpracując z Ireną Jarocką, Andrzejem Rybińskim, Bogusławem Mecem, Elżbietą Adamiak i innymi artystami polskiej sceny muzycznej. Od roku 1992 rozpoczyna działalność pedagogiczną; w latach 1992- 97 pracował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach na stanowisku młodszego wykładowcy. W okresie 1992-2008 pracował jako instruktor muzyczny w Nyskim Domu Kultury, gdzie założył i prowadził Nyskie Studio Piosenki. Był współzałożycielem i prowadzącym Młodzieżowy Teatr Muzyczny „Fantazja. Od 1992 do 1994 roku w Margoninie prowadził wakacyjne ogólnopolskie warsztaty wokalne, które odbywały się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. W latach 1993-2007 był dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Chodzieży. Podczas festiwalu prowadził warsztaty wokalne. W latach 2006-2015 prowadził klasę wokalną Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych w Chodzieży. Od 1995 roku rozpoczyna współpracę z polską sceną kabaretową, m.in. z Rudim Schuberthem, z reżyserem Krzysztofem Jaślarem, Grupą MoCarta oraz kabaretem Elita. Był także kierownikiem muzycznym kabaretowych programów estradowych i telewizyjnych. Od 2005 roku pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, w której założył i nadal prowadzi Akademicką Scenę Muzyczną. W 2007 roku rozpoczął współpracę z polskimi aktorami w ramach recitalu „Przyjaciółki”, z Katarzyną Jamróz, Katarzyną Zielińską oraz Grupą MoCarta. Od 2008 roku nawiązuje współpracę z warszawskim Teatrem Syrena i prowadzi zespoły wokalne i instrumentalne w spektaklach: Powróćmy jak za dawnych lat, Zamach na MoCarta, Śpiewnik Pana Wasowskiego (współpraca z chórem Uniwersytetu Warszawskiego), Dzieci z Bullerbyn. Od 2011 roku jest kierownikiem muzycznym i pianistą w recitalu Zbigniewa Zamachowskiego. Aranżował utwory z repertuaru aktora m.in. dla Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii w Łomży, Orkiestry Collegium F w Poznaniu oraz Filharmonii Częstochowskiej. Od 2015 roku współpracuje z warszawskim teatrem „Capitol”, będąc kierownikiem muzycznym i prowadząc zespół instrumentalny w spektaklu „ZUP 2 – Rozstania i powroty”. W 2018 roku uczestniczył z Grupą MoCarta w nagraniach do recitalu Katarzyny Pakosińskiej /Teatr Kamienica w Warszawie/.
Od 2005 roku jest członkiem Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS. Skomponował muzykę do piosenek dla wielu polskich artystów, m.in. Ireny Santor, Zdzisławy Sośnickiej, Zbigniewa Wodeckiego, Zbigniewa Zamachowskiego, współpracując z Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim, Justyną Holm i innymi. W roku 1996 został wyróżniony Odznaką Honorową „Za Zasługi Dla Miasta Chodzieży”, w roku 2013 Honorowym Orderem Zasług dla Powiatu Nyskiego „Promereor” oraz w 2018 roku Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W roku 2008 uczestniczył w tworzeniu Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. W 2015 roku powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Instytutu Jazzu a od września 2020 roku na dziekana Wydziału Jazzu.
Lokalizacja
Krotoszyn
e-mail kok@krotoszyn.pl
Tel. 62 725 42 78
Fax - http://kok.krotoszyn.pl/