Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Orkiestra SINFONIA VIVA i Gabriela Balcerek /skrzypce/ - koncert
Gabriela Balcerek
Urodzona w 2003 roku, naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim, od 11 roku życia kontynuowała naukę w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w klasie prof. Kariny Gidaszewskiej. W 2022 roku ukończyła z wyróżnieniem POSM II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu. W listopadzie tegoż roku zdała pomyślnie egzamin wstępny w Londynie do najbardziej prestiżowego konserwatorium muzycznego na świecie według rankingu z 2022 i 2023 r. - Royal College of Music. Będzie miała zaszczyt kształcić się w klasie prof. Alexandra Gilmana, światowej sławy skrzypka. Profesor zgodził się przyjąć ją do grona swoich studentów, a nie jest to sprawa łatwa, ponieważ może on wybierać spośród kandydatów z całego świata, bo uczelnia przeprowadza - oprócz Londynu - egzaminy wstępne jednocześnie w ośmiu miejscach na świecie (m.in. Singapur, Tokio, Pekin, Seul i Nowy Jork). W trakcie swojej dotychczasowej edukacji muzycznej została laureatką blisko 50–ciu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych.
Orkiestra Sinfonia Viva
Orkiestra Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy kompozytora, aranżera i dyrygenta - Tomasza Radziwonowicza. Wieloletnia działalność orkiestry to bogaty i szeroki dorobek artystyczny w muzyce klasycznej, jazzowej i filmowej, imponująca dyskografia ponad 50 albumów, wiele koncertów w kraju i za granicą. Sinfonia Viva to młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, grający z pasją, profesjonalizmem i uśmiechem.
Współpracując z innym artystami oraz samodzielnie orkiestra otrzymała aż 9 nominacji do Nagród Muzycznych Fryderyk m.in.: „Muzyka i Ekran II” (2001), Henryk Miśkiewicz „Uniesienie” (2005), Andrzej Smolik „3” (2006), Zeidler, Niestrawski „Musica Sacromontana VII” (2013). Za album Pasquale Anfossi „Musica Sacromontana IX” (2014) otrzymała prestiżową francuską nagrodę Złotego Orfeusza, przyznawaną przez Academie du Disque Lyrique we Francji. Nagrodę Fryderyk 2010 orkiestra otrzymała za album Miki Urbaniak „Closer”. Sinfonia Viva jest najczęściej wybieraną do współpracy orkiestrą przez artystów takich jak: Krzysztof Herdzin, Maryla Rodowicz, Henryk Miśkiewicz, Anna Maria Jopek czy Krzesimir Dębski.
W powiększonym składzie, pod nazwą Classic Entertainment współpracowała z legendarną grupą YES, z którą odbyła tournée po Europie, promując płytę „Magnification”. W lutym 2010 roku amerykański wahadłowiec Endeavour zabrał w kosmos kopię rękopisu Preludium A-dur op. 28 nr 7 i płytę z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Karola Radziwonowicza i Sinfonii Viva, przyłączając się tym samym do światowych obchodów 200. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora.
W 2012 roku ukazał się płyta Grégoire Mareta gdzie obok takich artystów jak: Mark Kibble, Alvin Chea, Cassandra Wilson, Raul Midon, Toots Thielemans, Marcus Miller wystąpiła Sinfonia Viva. Wszystko to sprawia, iż Sinfonia Viva jest jedną z najbardziej wszechstronnych na polskim rynku orkiestr, której repertuar oparty jest na wysokim poziomie wykonawczym, sięga od utworów muzyki poważnej do rozrywkowej.
Płyta orkiestry „Muzyka Polska” wydana przez Polskie Radio otrzymała nominację do International Classical Music Awards 2017 w kategorii Best Collection.
Lokalizacja
Krotoszyn
e-mail kok@krotoszyn.pl
Tel. 62 725 42 78
Fax - http://kok.krotoszyn.pl/