Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Widowisko taneczne "Usłyszeć taniec"
UWAGA! W związku z brakiem możliwości technicznego przygotowania widowiska w Kinie 3D Przedwiośnie (brak dojazdu dla samochodów ciężarowych) wydarzenie zostaje przeniesione do Sali Kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury (ul. 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18). Bilety zachowują ważność, miejscówki na biletach ulegną zmianie z uwagi na inny układ sali). Przepraszamy za niedogodności z tym związane.
"Usłyszeć Taniec" to widowisko różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Niezwykle barwny spektakl, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA.
Jeszcze w tym roku będziecie mogli "Usłyszeć Taniec" również w Krotoszynie bo już w piątek 26 kwietnia artyści pojawią się z projektem w Sali Kameralnej KOK. Początek godz. 19:00 - nie przegap! Bilety na to wyjątkowe widowisko kosztują 30 zł i można je kupić w kasach biletowych Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i Kina 3D Przedwiośnie oraz online.
"Usłyszeć Taniec" to pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie, projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach. Tworzą go wybitni muzycy, multiinstrumentaliści reprezentujący różne kultury muzyczne.
"Usłyszeć Taniec" tworzony jest przez ludzi z różnych muzycznych i tanecznych światów, połączonych pasją do dzielenia się swoją miłością do kultur, którym się poświęcili. Dzięki temu spektakl dociera do szerokiej widowni, często oferując zupełnie nowe przeżycia. Miłośnicy tradycyjnego flamenco po raz pierwszy widzą na żywo taniec irlandzki, widzowie tańca współczesnego odkrywają muzykę folkową, a słuchacze jazzu poznają świat tańca.
"Usłyszeć Taniec" na równi z tradycją, prezentuje awangardę pokazując ciągłość kultury. Nowe zjawiska i trendy są przedstawione w przystępny i widowiskowy sposób, dzięki czemu całość trafia do młodych widzów, a tych bardziej obytych z kulturą intryguje i porusza.
Tancerze:
Marta Czyż – choreograf polskiej edycji programu Taniec z Gwiazdami. Pedagog tańca jazzowego, związana z największą warszawską szkołą tańca Egurrola Dance Studio oraz instruktor i choreograf zespołów tanecznych w całej Polsce. Ukończyła magisterskie studia Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu oraz otrzymała stypendium w duńskim college'u Oure Sport & Performing Arts na linii Modern&Ballet. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć w tańcu sportowym na mistrzostwach Polski i Świata federacji IDO oraz IFMD (zespół JazzOne).
Karol Drzewoszewski – artysta musicalowy i pedagog. Zadebiutował na scenie w Teatrze Muzycznym w Gdyni w takich Musicalach jak Fame, Skrzypek na dachu, My fair Lady. Półfinalista 1 i 5 edycji programu Mam Talent. Założyciel trójmiejskiej Akademii Stepowania oraz grupy „Zaklepotani”. Na przełomie lat 2011 i 2012 występował z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku w programie jazzowym Glenna Millera. Od 2010 roku jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na specjalności musicalowej. Występował na wielu scenach w Polsce i w Europie.
Agata Teodorczyk – tancerka, choreograf i pedagog flamenco. Absolwentka Dance Movement Therapy Institute. Solistka grupy „Por Fiesta”, z którą występowała zarówno na prestiżowych festiwalach gitarowych w Polsce oraz tworzyła projekty: „Mszy Flamenco”, „Fuente” łączący muzykę flamenco z muzyką hinduską. Występowała w spektaklu: "Mi camino flamenco" w warszawskich teatrach "Komedia" i “Syrena”, w spektaklu „Flamenco Pasión” w teatrze Nowym w Łodzi. Występowała w Polsce i za granicą z międzynarodową grupą "Los Remedios" do śpiewu Jose Angela Carmony, a także z legendarnym zespołem Gypsy Kings. Współpracowała z teatrem "Kamienica" dbając o oprawę taneczną sztuki o Don Juanie oraz jako solistka z grupami: "Gallito Trio", "Los Remedios" oraz "Por Fiesta", z którą związana jest do dziś.
Mateusz Wójcik – twórca, choreograf i manager projektu Usłyszeć Taniec, solista i kapitan tancerzy widowiska „Night of the Dance” (Niemcy, Austria), tancerz widowisk „Rhythm in the Night” (USA) oraz „Touch of Ireland” (Polska). Absolwent irlandzkiej uczelni Irish World Academy of Music and Dance. W swojej karierze miał zaszczyt jako pierwszy Polak wystąpić jako członek legendarnej grupy Riverdance oraz z zespołem The Chieftains.
Muzycy:
Tomasz Biela – gitarzysta, kompozytor, kierownik muzyczny projektu Usłyszeć Taniec. Lider zespołów muzyki irlandzkiej: Danar i Macalla Trio oraz twórca i manager czołowego zespołu muzyki bretońskiej Gwerenn, współtwórca duetów Grygier/Biela i Biela/Kwietniewski. Zafascynowany również muzyką szwedzką oraz średniowieczną występuje w zespołach Macklamara i Tryzna. Wciąż poszukuje nowych wyzwań muzycznych, eksperymentuje na granicy gatunków i przekracza bariery między kulturami. Zostawia wyrazisty ślad w twórczości wszystkich projektów w których uczestniczy. Koncertuje regularnie na najważniejszych festiwalach w Polsce i w Europie (Austria, Holandia, Francja, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Dania). Dyrektor Festiwalu Młodych MARKI.FM.
Wojciech Braszak – saksofonista, student katedry jazzu na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Gra na saksofonie altowym i sopranowym muzykę jazzową, muzyką etniczną, klasyczną, chóralną i latynoską. Członek zespołu muzyki bretońskiej Gwerenn, big bandu działającego w Szkole Muzycznej na ulicy Głogowskiej w Poznaniu (występ na festiwalu „Jazz Me” w Heidelbergu), a także big bandu poznańskiej Akademii Muzycznej. Laureat III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Gorzowie oraz III miejsca w Konkursie Improwizacji Jazzowej w Koninie.
Ewelina Grygier – flecistka, od ponad 15 lat zajmuje się muzyką folkową i tradycyjną. Gra na drewnianym flecie poprzecznym w zespołach Danar, Macalla Trio i Duo Grygier/Biela. Na stałe współpracuje z zespołem Haliny Mlynkovej, jest także członkinią Warszawskiej Grupy Gamelanowej, z którą wykonuje tradycyjną muzykę indonezyjską grając m.in. na saronie i sulingu. Na swoim koncie ma liczne koncerty w Polsce i za granicą (Austria, Holandia, Francja, Niemcy, Szwecja). Wystąpiła wspólnie z Jean Luc Thomas, Pol Huellou, Gurvant Le Gac, Emanuell Pariselle, Didier Olivier, Diarmuid Johnson, Michael i Conor McCague i innymi. Współtworzyła takie projekty jak: GreenWood, Gwerenn, Four Non Brets, TheToneNation, Ould-Land.
Małgorzata Mycek – wokalistka i perkusjonalistka. Frontwoman etnojazzowego zespołu Danar z którym nagrała swoją debiutancką płytę „Danar” w wiedeńskiej wytwórni Heurecord. Płyta zdobyła 4 miejsce w plebiscycie Wirtualne Gęśle na najlepszą folkową płytę roku. Współtwórczyni kameralnego Macalla Trio grającego tradycyjną muzykę irlandzką. Wokalistka zespołu Tryzna grającego na największych festiwalach muzyki dawnej w Polsce i Europie z którym nagrała najnowszy album „Against the Cold”. Występowała na takich festiwalach jak: Wackelstein Festival (Austria), Elav Ajalugu 2014 (Estonia), Mikołajki Folkowe (Lublin), Echa Celtyckie (Warszawa), Zamek (Będzin), Dowspuda. W swojej muzyce łączy estetykę etniczną ze współczesną muzyką jazzową i bossa-novą. Prowadzi warsztaty tańców bretońskich oraz wielu innych europejskich tańców ludowych zaliczanych do nurtu balfolku.
Jakub Wagner – gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w trasach koncertowych ze śpiewaczką Evą Pinero, spektaklach teatralnych "Lorca y el flamenco" Conchy Parrales, "Testament cnotliwego rozpustnika" Emiliana Kamińskiego i "Zmienność Róży" Anny Chodakowskiej. Wielokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios, Gelves, Marbelli. W Polsce jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju.
Lokalizacja
Krotoszyn
e-mail kok@krotoszyn.pl
Tel. 62 725 42 78
Fax - http://kok.krotoszyn.pl/