To już 27. edycja naszego ekologicznego festiwalu. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 23-25 listopada ale już w październiku odbył się szereg warsztatów towarzyszących Festiwalowi.
W poniedziałek 10 października w pracowni plastyczno-ceramicznej KOK odbyły się warsztaty pszczelarskie "Trudno żyć bez pszczół" dla dzieci szkół podstawowych klas I-III. Warsztaty zostały poprowadzone przez Panią Martę Konek z Koła Pszczelarzy w Łobżenicy. Fotorelacja z warsztatów na fotoblogu KOK-u (kliknij link w zjęciu poniżej).
W piątek 21 października w pracowni plastyczno-ceramicznej KOK odbyły się warsztaty "Alternatywne tekstylia" (szycie toreb z washpapy) dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Warsztaty poprowadziła Pani Kamilla Żaruk z Pracowni Artystycznej Rumiankowo z Krotoszyna. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału video z warsztatów.
W sobotę 22 października w pracowni plastyczno-ceramicznej KOK odbyły się warsztaty "Drugie życie talerza - warsztaty zdobienia używanej ceramiki" dla dorosłych. Warsztaty poprowadziła Pani Maria Gowarzewska, prowadząca w Gowarzewie autorską galerię MARGO. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału video z warsztatów.
W piątek 4 listopada w pracowni plastyczno-ceramicznej KOK odbyły się warsztaty plecionkarskie "Odkrywamy wiklinę" dla uczniów szkół podstawowych. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Pierzyńską z pracowni plecionkarskiej ARTEX z Nowego Tomyśla (krótki materiał video z warsztatów). Fotorelacja z warsztatów na fotoblogu KOK-u (kliknij link w zjęciu poniżej).
W środę 23 listopada w Galerii Refektarz KOK odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatkom i laureatom konkursu plastycznego, jednocześnie została otwarta wystawa nagrodzonych prac. Jak co roku jest co oglądać, na konkurs napłynęło 737 prac a nagrodzonych zostało ponad 50 z nich (krótki materiał video z obrad jury konkursu plastycznego). Wystawa nagrodzonych prac w korytarzu Refektarza (parter muzeum) czynna była stycznia 2023 r. Fotorelacja z wręczenia nagród na fotoblogu KOK (kliknij link w zdjęciu poniżej).
Dzień później 24 listopada również w Galerii Refektarz KOK dzieci ze szkół powiatu krotoszyńskiego rywalizowały w 30. Konkursie wiedzy "Chrońmy las". Fotorelacja z przebiegu konkursu na fotoblogu KOK-u (kliknij link w zjęciu poniżej).
W piątek 25 listopada w krotoszyńskim Kinie 3D Przedwiośnie w rywalizacji grup teatralnych ze szkół i przedszkoli naszego powiatu jury i widzowie obejrzeli osiem konkursowych spektakli o tematyce ekologicznej. Fotorelacja z przesłuchań konkursowych na fotoblogu KOK (kliknij link w zdjęciu poniżej).
Protokoły jury z wynikami konkursu plastycznego, konkursu "Chrońmy las" oraz konkursu na spektakl teatralny o tematyce ekologicznej w załącznikach poniżej (pliki PDF).
Organizatorem Festiwalu o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2022 jest Krotoszyński Ośrodek Kultury. Współpraca i pomoc finansowa: Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, Nadleśnictwo Krotoszyn. Festiwal został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.